Czym się kierować przy wyborze ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie domu lub mieszkania to jedna z najważniejszych kwestii, o które powinien zadbać właściciel nieruchomości. Dzięki niemu zyskujemy pewne wsparcie niezależnie od tego, jaka nieprzewidziana sytuacja nas w życiu zaskoczy. W bardzo wielu przypadkach to właśnie dom jest najcenniejszą rzeczą, jaką w życiu posiadamy – to zatem ważne, by zadbać o jego bezpieczeństwo. Dodatkowo warto wiedzieć, że w przypadku kupna domu na kredyt wiele banków wręcz wymaga, aby nieruchomość została ubezpieczona.

Ubezpieczenia domu i mieszkania mogą się znacząco różnić w zależności od ubezpieczyciela. W pierwszej kolejności zwracamy często uwagę na wysokość składki. Jest jednak wiele innych, bardzo ważnych elementów dobrej polisy, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Wobec tego, jak wybrać ubezpieczenie domu, aby móc spać spokojnie?

Chcesz się ubezpieczyć?

Nie zwlekaj i sprawdź ofertę na:

Sprawdzamy zakres polisy, czyli przed czym będzie nas ona chronić 

W zależności od ubezpieczyciela polisy mogą się między sobą bardzo różnić zakresem oferowanej ochrony. Zastanawiając się, jak ubezpieczyć dom, warto przygotować się na to, że zapewne nie znajdziemy ubezpieczenia, które ochroniłoby nas od wszelkich możliwych sytuacji losowych. Należy też pamiętać, że niższa składka, to węższy zakres ochrony, przez co wiele nawet często występujących zagrożeń w ogóle w nim zawartych. Analogicznie ogranicza to odpowiedzialność ubezpieczyciela. Najlepiej zdecydować się więc na kompleksowe ubezpieczenie domu. Na co zwrócić uwagę, zanim podpiszemy umowę? 

  • Najczęściej w ramach polisy znajdziemy ochronę na wypadek powodzi, pożaru czy wybuchu. Są to najbardziej standardowe zagrożenia, jakie ubezpieczenie może obejmować. 
  • Dodatkowo, w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych możemy też znaleźć ubezpieczenie od włamania i ewentualnej kradzieży – to cenne opcje.
  • Dobrze, aby polisa zawierała też ochronę na wypadek strat spowodowanych przez piorun oraz silny wiatr.
  • W przypadku mieszkania w bloku lub kamienicy warto zdecydować się też na ubezpieczenie na wypadek zalania sąsiada. 

Jak się odnaleźć w świecie tak wielu ofert?

Wybór odpowiedniej polisy może nie należeć do najłatwiejszych. Zapoznanie się z ofertą wszystkich ubezpieczycieli byłoby bardzo angażujące. Najlepiej więc skupić się na tych największych i sprawdzonych, które mogą pochwalić się pozytywnymi opiniami i zaufaniem klientów.  Dodatkowym wsparciem są porównywarki ubezpieczeń dostępne online, a także rankingi ofert różnych ubezpieczycieli. Oczywiście zawsze trzeba wziąć pod uwagę, że oferty zmieniają się wraz z biegiem czasu i ich obecna forma może różnić się od tej przedstawionej w zestawieniu – zawsze przed podpisaniem umowy warto więc dokładnie zapoznać się z OWU danego ubezpieczyciela.

Polisa ma nam zapewnić poczucie bezpieczeństwa i spokój o losy naszego dobytku –  i to tym powinniśmy się kierować podczas jej zakupu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *