Jak wyglada ubezpieczenie mieszkania od pożaru i zdarzeń losowych?

Budujesz dom i niedługo będziesz się do niego wprowadzać? A może posiadasz już gotowe mieszkanie i chcesz zadbać o to, by nieruchomość była zabezpieczona? Z tego powodu dobrze jest zainwestować w dobrą polisę, jaką jest ubezpieczenie mieszkania od pożaru i zdarzeń losowych.

Nie da się zaprzeczyć, że mieszkanie zawsze jest warte niemałą sumę. , Prawdopodobnie każdy chciałby mieć pewność, że jego dom bądź mieszkanie nie ucierpi . Niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć tego co się stanie w przyszłości, Nie wiemy czy akurat piorun uderzy w budynek, czy sąsiadowi zepsuje się pralka i masa wody stworzy w jego łazience prywatny basen, którego podporą będzie Twój przeciekający sufit. To zdarzenia sporadyczne, jednak kiedy już mają miejsce, może się okazać, że koszty związane z naprawami będą naprawdę wysokie.

Co daje ubezpieczenie mieszkania od pożaru i zdarzeń losowych?

Przede wszystkim w podstawowej ofercie towarzystw ubezpieczeniowych, zazwyczaj chronione będą mury mieszkania i jego stałe elementy. Dostępny jest pakiet assistance, który zapewnia między innymi pomoc specjalistów w awaryjnych sytuacjach. Chodzić może na przykład o wymianę zamków przez ślusarza, interwencję elektryka – fachowiec dostanie zapłatę od ubezpieczyciela, która uwzględnia nie tylko robociznę, ale także części i koszt dojazdu.

W dzisiejszych czasach często wadliwy jest sprzęt komputerowy, na którym ludzie często przechowują bardzo ważne dane. Pakiet assistance zazwyczaj obejmuje również tzw. pogotowie informatyczne. Jeżeli zepsuje Ci się jakikolwiek sprzęt RTV lub AGD, ubezpieczyciel zapewni usługi fachowca, który naprawi urządzenia – jeżeli będzie to ekonomicznie uzasadnione, czyli kiedy koszty naprawy nie będą większe od wartości zepsutej np. lodówki czy pralki.

Wiele ubezpieczeń zazwyczaj pozwala na dodanie również opcji OC w życiu prywatnym, co jest niezwykle istotnym elementem polisy– zwłaszcza, jeżeli posiadasz małe dzieci. Dlaczego to jest takie istotne? Przede wszystkim wyobraź sobie taką sytuację: Twoje dziecko grało w piłkę i przez przypadek stłukło szybkę w oknie Twojego sąsiada. Posiadając opcję OC w życiu prywatnym – to ubezpieczyciel zapłaci za tę szkodę, nie Ty. Kompleksowa ochrona mieszkania znacznie pomoże w wielu sytuacjach.

Ubezpieczenie od pożaru i zdarzeń losowych

Jako zdarzenia losowe określa także działanie osób trzecich, czyli chociażby kradzież. W tym wypadku nie musisz się obwiać, że Twój telewizor i ulubiona biżuteria została skradziona – ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie, dzięki któremu strata finansowa zostanie zrekompensowana.

Dobre ubezpieczenie od pożaru i zdarzeń losowych będzie także chroniło Twojego pupila, czyli na przykład psa. Jeżeli ten ucierpiał wskutek wypadku, towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty opieki weteryjaryjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *