Jak zabezpieczyć budowę przed wandalizmem i włamaniem?

Jeśli decydujemy się na budowę domu, zapewne jest to jedna z najważniejszych inwestycji naszego życia. Na bieżąco dostarczane materiały i pozostawione narzędzia mogą niestety paść łupem złodziei. Nie ma znaczenia, czy nasz plac budowy jest zlokalizowany między innymi domami, czy w szczerym polu – zdeterminowany złodziej będzie próbował wtargnąć na jego teren niezależnie od okoliczności. Warto zatem zadbać o dobre zabezpieczenie prowadzonej inwestycji, oraz wykupienie odpowiedniej polisy. Zminimalizuje ona możliwe szkdy, uczynione przez złodziei.

Jak zabezpieczyć plac budowy przed włamaniem?

Zabezpieczenie placu budowy przed wstępem nieupoważnionych osób nie jest trudne. Podstawą będzie wykonanie odpowiedniego ogrodzenia. Jeśli zależy nam na szybkim odizolowaniem terenu, sprawdzi się tutaj siatka. Gdy posiadamy przeznaczone na ten cel większe fundusze, dobrze będzie postawić docelowe ogrodzenie, pozostawiając jedynie roboczą bramę wjazdową, która jest miejscem najbardziej narażonym na uszkodzenia. Odpowiedni płot stanowi zabezpieczenie przed złodziejem na działce, utrudniając mu wstęp i wynoszenie przywłaszczonych rzeczy.

Jeżeli na naszej budowie jest już prąd, warto pomyśleć nad instalacją systemu monitoringu i alarmu. Kamery podłączone do rejestratora i sieci internetowej, umożliwiają bieżący podgląd i nagrywanie zdarzeń, zaistniałych na naszym terenie. Przydadzą się także w późniejszym okresie, gdy będziemy już mieszkać w swoim wymarzonym domu. Tabliczka na ogrodzeniu, informująca o monitoringu, może dodatkowo zniechęcić włamywaczy.

Dobrym pomysłem będzie zainstalowanie czujników alarmowych, połączonych z firmą ochroniarską. W momencie aktywacji alarmu, jego głośny dźwięk i szybka interwencja specjalnie przeszkolonej grupy, uniemożliwią złodziejowi kradzież naszego mienia.

Jeśli na sąsiednich posesjach znajdują się już zamieszkane domy, można poprosić sąsiadów o zwrócenie uwagi na naszą budowę. Gdy zostawimy im swój numer telefonu, sąsiedzi będą mogli nas poinformować, jeśli zauważą coś niepokojącego w pobliżu naszego domu.

Ubezpieczenie placu budowy

Oprócz stosownego zabezpieczenia placu budowy, warto zdecydować się także na ubezpieczenie naszej inwestycji. Jeżeli budujemy dom na kredyt, bank będzie wymagał od nas podpisania polisy. Gdy finansujemy inwestycję z własnych środków, jej ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, ale może być bardzo przydatne.

Roczny koszt ubezpieczenia budowy wynosi kilkaset złotych, i można go rozłożyć na raty. Ostateczna cena zależy od zakresu ochrony, wartości i rodzaju konstrukcji budynku, oraz jego lokalizacji. Podstawowy zakres obejmuje typowe zdarzenia losowe, takie jak powódź, grad, czy ogień. Warto rozszerzyć ubezpieczenie o zniszczenia oraz kradzież materiałów i narzędzi budowlanych. W razie zaistnienia zdarzenia, wypłacona kwota będzie stanowić stosowną rekompensatę poniesionych przez nas szkód.

Odpowiednie ogrodzenie, alarm i monitoring to doskonały sposób na złodzieja na działce. Dodatkowe wykupienie polisy od kradzieży i włamania zapewni maksymalne zabezpieczenie placu budowy, pozwalając nam w spokoju i bez obaw prowadzić planowaną inwestycję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *